Zimné novinky z magazínu Naša voda

Rok 2017 je už minulosťou, no zima ešte stále nie. Hoci je tento rok opäť o niečo slabšia než tá, na ktorú sme zvyknutí z detstva, aj tak ponúka príjemné možnosti na aktivity v prírode. Korčuľovať sa na zamrznutom jazere môžete málokde, ale vypraviť sa za zamrznutými ľadopádmi je už o niečo jednoduchšie. Prinášame vám zhrnutie toho najlepšieho z magazínu Naša voda za posledné obdobie.

Tipy na zimnú turistiku k zamrznutým jazerám a ľadopádom

Treba si počkať na ten správny moment. Keď prituhne, padajúca voda vo vodopádoch zamrzne a na jazerách vytvorí rôznorodé vzory. Na Slovensku máme mnoho krásnych vodných miest, ktoré sa v zime oplatí navštíviť. Prečítajte si článok, v ktorom vám prezradíme, ktoré to sú.

10 originálnych využití plastových fliaš, ktoré vás prekvapia

Všetci dobre vieme, že použité plastové fľaše patria do špeciálneho odpadu na recykláciu plastov. No nemusia tam skončiť všetky fľaše. Niektoré viete užitočne využiť v domácnosti či v záhrade. Máme pre vás niekoľko zaujímavých nápadov, ktoré určite dokážete zrealizovať, napríklad aj spolu s vašimi deťmi.

Infografika o slovenských jaskyniach

Mapujeme pre vás vodné krásy Slovenska. Jaskyne vzniknuté činnosťou podzemnej vody medzi ne jednoznačne patria. Tie najväčšie zaujímavosti a rekordy sme spracovali v infografike. Nahliadnite v nej do hlbín našej zeme.

V magazíne Naša voda toho máme pre vás ešte oveľa viac. Budeme radi, ak sa k nám pripojíte aj na sociálnych sieťach FacebookInstagram. Čakajú tam na vás pravidelné súťaže, zaujímavosti a komunita príjemných ľudí. Tešíme sa na vás.

 

By | 2018-02-13T12:41:33+00:00 február 13th, 2018|Categories: Novinky|Tags: |